Setup Menus in Admin Panel

ЛНУ ім.І.Франка спільно з Львівським ІТ Кластером Запускає Нові Програми Навчання

Серед Львівських ВНЗ вже стає тенденцією робити свої програми навчання сучаснішими або створювати цілком нові, щоб відповідати вимогам часу. На черзі ЛНУ ім.І.Франка. За сприяння Львівського ІТ Кластеру, на Факультеті електроніки та комп’ютерних технологій з вересня стартують чотири нові програми навчання.

Нові програми об’єднані однією назвою Data Science&Intelligent Systems. Саме цю програму абітурієнти можуть обирати з першого курсу, а вже на другому курсі – окремий напрямок з чотирьох: Machine Learning&Artificial Intelligence, Data Analysis, Internet of Things та Smart Solutions&Intelligent Systems.

Основною метою нових програм є підготувати спеціалістів з Інформаційних Технологій, згідно з новими вимогами ринку праці, розповідає в.о. завідувача кафедри системного проектування Факультету електроніки та компютерних технологій ЛНУ ім.І.Франка Роман Шувар: «Зараз наші місцеві ІТ компанії починають розвивати нові напрямки роботи і виходити на ринок зі своїми власними продуктами, працювати не лише на аутсорс. Саме тому існує потреба у фахівцях таких напрямків, як Smart Solutions, Machine Learning, Data Science. Студенти першого курсу вже будуть орієнтовані на те, що їм треба працювати над власними проектами, знатимуть, що таке командна робота, вдосконалюватимуть рівень англійської мови. Нам треба робити щось актуальне, те, що потрібно вже сьогодні. У нас зібрався колектив однодумців. Разом з ІТ-компаніями ми з обох боків працюємо над тим, аби отримати кращий результат. Університет очікує отримати краще кваліфікованих випускників, а ІТ-індустрія – кваліфікованих працівників. Тому наша ціль співпадає».

Програми навчання поділені на три блоки: перший – фундаментальний, до якого входять базові предмети, такі як математика чи програмування. До другого блоку входять вже більш вузькоспеціалізовані предмети згідно з напрямком навчання. А до третього більш комунікаційні – командна робота, презентаційні навики тощо, якраз те, чого часто не вистачає ІТ-фахівцям на сучасному ринку праці.

Анатолій Шупарський, Solution Architect/ Lead Software Engineer в компанії GlobalLogic та експерт робочої групи програми додає: «Свого часу я закінчив ЛНУ ім. І. Франка як спеціаліст у галузі радіотехніки та електроніки. Згадуючи ті часи, навчання уявлялося як реальна можливість отримати у фундаментальному закладі академічні знання. Однак згодом, професійно працюючи понад 15 років й одночасно з роботою на проектах, я все ж таки займався самоосвітою. Потрібно було самостійно опановувати й значною мірою базові аспекти галузі, яка зараз відома як ІоТ, у контексті вимог реального ринку праці. Така ситуація з випускниками не поодинока. Сподіваюсь, що моя участь у розробці та актуалізації навчальних програм ЛНУ ім.І.Франка допоможе наступним поколінням молодих фахівців іти до спеціальності прямими дорогами, які впевнено починаються на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ і не закінчуються й там, де прокладається межа кращих світових досягнень».

Над розробкою програми спільно працюють професори та викладачі Львівського Університету та фахівці ІТ-індустрії, зокрема працівники компаній PLVision, Global Logic, Epam та SoftServe. В планах, за фінансування ІТ Кластеру та ІТ-компаній, створити на базі програм нову навчальну лабораторію.

«Запущені програми в державних ВНЗ є лише першим кроком в наближенні освіти до потреб ринку. Змінюється ідеологія навчання: замість зубріння і навчання “так треба для екзамену” студентам пропонується творити власні проекти, а досвідчені ІТ фахівці стають їхніми помічниками та менторами. ІТ галузь потребує інноваторів – тих, хто мислитиме нестандартно, буде готовий ризикувати в реалізації нових продуктів, а також фахівців, які зможуть влитись в поточні проекти без потреби вивчати базові речі» – розповідає Зеновій Верес, керівник освітнього напрямку ІТ Кластеру, Solution Architect компанії SoftServe.

Студенти навчатимуться розробляти комп’ютерні системи, які розпізнаватимуть людську мову; автопілоти для авто та літаків; моделі, які прийматимуть рішення, які товари чи послуги пропонувати клієнтові, враховуючи його вподобання; будувати системи, які будуть інтелектом для комп’ютерних ігор і самі в реальному часі навчатимутися на своїх помилках; аналізуючи велику кількість даних, створюватимуть моделі, які будуть здатні ідентифікувати онлайн-шахрайство тощо.

Такі напрямки як Machine Learning та Intelligent Systems є першими в Україні, запущені в державному університеті.

Нагадаємо, що минулого року Lviv IT Cluster спільно з ІТ-компаніями та академіками запустили першу інноваційну програму Інтернет речей в Національному Університеті Львівська Політехніка, з вересня цього року там також починає діяти програма Системи штучного інтелекту.

09.07.2017
2017 © Data Science & Intelligent Systems at LNU. За підтримки Lviv IT Cluster. Долучайтесь до нашої спільноти і підтримуйте ІТ-освіту у Львові
X