Setup Menus in Admin Panel

Штучний Інтелект та Машинне Навчання

Artificial Intelіgence

Штучний інтелект – це розділ комп’ютерної науки, де комп’ютер навчають думати за принципом людського мозку, тобто мислити, розпізнавати та самонавчатись. До найвідоміших розробок в сфері штучного інтелекту належать автомобілі з автопілотом (Tesla), системи перекладу мови в реальному часі (Google Translate), розпізнавання облич та мови (Skype Translate) тощо.

Machine Learning

Машинне навчання (англ. machine learning) — це підгалузь інформатики(зокрема, м'яких та гранульованих обчислень), яка еволюціювала з дослідження розпізнавання образів та теорії обчислювального навчання в галузі штучного інтелекту.

Том Мітчелл запровадив широко цитоване формальніше визначення: «Кажуть, що комп'ютерна програма вчиться з досвіду E по відношенню до якогось класу задач T та міри продуктивності P, якщо її продуктивність у задачах з T, вимірювана за допомогою P, покращується з досвідом E.» Це визначення є видатним тому, що воно визначає машинне навчання через фундаментально операційні, а не когнітивні, терміни, слідуючи таким чином пропозиції Алана Тюрінга в його праці «Обчислювальні машини та розум», щоби питання «Чи можуть машини думати?» замінити питанням «Чи можуть машини робити те, що можемо робити ми (як істоти, які думають)?».

 

Карта курсів напрямку "Штучний інтелект та Машинне навчання"

2017 © Data Science & Intelligent Systems at LNU. За підтримки Lviv IT Cluster. Долучайтесь до нашої спільноти і підтримуйте ІТ-освіту у Львові
X